Yarını Farklı Yazmak

 

Zamanın daraldığı, düşüncelerin daha kısa zamanda maddeleştiği bir
zaman dilimine girdik artık. Her birimiz daha bilinçli bir yaşamın
yollarını ararken, hayatımızın amacını da anlamaya çalışıyoruz.

Kendimizle bir hesaplaşma içindeyiz.

Karşımıza çıkan kitaplar, insanlar her konuşmanın sonunu gelişim-
enerji-ısık- evren-karma’ya getiriyor… Bu bir tesadüf değil.

Evrende, arınma zamanı başladı ve herşey olması gerektiği gibi.

Kozmik enerji, bizi,  içimize dönmemiz ve karmalarımızı temizlememiz için sürekli sıkıştırıyor ki, binlerce defa geldiğimiz bu dünyada bu sefer amacımıza ulaşabilelim.

Taşıdığımız yüklerimiz hafiflemek istiyor, ve  kaos olarak yaşamımıza giriyorlar. Bize korkunç gelen senaryolarımız, aslında arınabilmemiz için gerekli. Bazen sorunu çözebiliyoruz, bazense yüzleşmek istemiyoruz problemimiz ile. Ancak, kaosumuzdan kaçtığımız sürece problemi yok etmiyoruz, sadece üstünü örtüyoruz ve maalesef  aynı sorun, zamanla, büyüyerek tekrar karşımıza çıkıyor.

Kaosun içindeyken, bazen bir şekilde içimize dönüyor ve bir takım bağımlılıklarımızı değiştirir gibi oluyoruz, ama daha sonra, kaos hafiflediğinde kendimizi tekrar eski kalıplarımızda buluyoruz.

Döngülerimizi anlamak ve her döngünün altında yatan kalıplarımızla kucaklaşmak, arınmanın ilk adımı. Bu ilk adimla,  Tanrı/Evren’in enerjisinin yaşamımızda akmasına izin vermeye başlıyoruz. Ama bunun devamını getirebilmek çok onemli… Yoksa eskiye dönüp, tarihin kendini tekrarladığı gibi, kalıplarımızın bize yarattıgı kaosları tekrarlatırız yaşamımızda…

Tüm bu tekrarlara dur demek, geleceği geçmisten farklı yazmak bizim elimizde.

Anne-babamız, kardeşlerimiz,  geniş ailemiz, ailenin maddi durumu, eğitimi, doğduğumuz ülke gibi her detay özenle planlanmış. Dünyadaki konumumuz, karmamızı en iyi şekilde temizleyebilmemiz için dizayn edilmiş.  Muazzam bir tasarım.. Başarılı olmamız için herşeyimiz var.  Ancak biz etrafımızı, bize yardımcı değil, çoğu zaman düşman olarak algılıyoruz.  Ruhumuz her ne kadar muhteşem dengeyi bize fısıldasa da pek kabul etmiyoruz. Etrafımızı suçlamak, durumumuz için sorumluluk almaktan daha kolay geliyor.

Durumu daha iyi anlayabilmek için, örneklendirelim: Mesela, bu yaşamda çözmemiz gereken özelliklerimizden biri cimrilikse, bu tarafımızı zorlayacak çevrede dünyaya geliriz. Cimri anne veya baba, parasızlık, sürekli bizden borç isteyem kişiler vesaire yaşamımızı doldurabilir. Biz yaşadıklarımızdan dolayı, çevremize, ailemize kızabilir ve o ortamdan çekip gidebiliriz, ancak yaşamımızda hiçbir şey değişmez. Sadece bu özelliğimizi kabullenmeye karar verdiğimizde ve etrafımizdaki herkesi bir ayna olarak görüp, değişmeye niyet ettiğimizde, değişimin ilk adımlarını atmaya, döngümüzü kırmaya başlamış oluruz.

Bu noktada blokajımızda bir delik açılır ve, Tanri/Evren’den gelen enerji o delikten girip kalıbı içten temizlemeye başlar , böylece değişim başlar yaşamımızda.

Ancak,  bizim işimiz burda bitmez. Hic bir kalıp, bir anda, sadece farkederek, veya sorumluluk alarak, sonsuza dek yok olmuyor. O enerji titreşimimizi devam ettirebilmemiz ve kendimizle calışmaya devam etmemiz gerekiyor.

Dolayısıyla, içimize yolculuk, ömür boyu sürecek, muhteşem bir calışma.

Vazgeçmeyelim.

Bazen kendimizi tekrar eski enerjimizde bulsak da, Evren’in ışığının, önceden açtığımız delikten girip, iyileştirme sürecini başlattığını hatırlayalım. Kendimizi zaman zaman, eski kalıplarımızla bulduğumuzda, onlara artık  ihtiyacımız olmadığını görelim ve yolumuza devam edelim.

 

Meditasyona, kendimizi dinlemeye veya duaya zaman ayıralım… Tanrı/Evren’den yardım isteyelim. Kalıplarımızı tanımamız ve onları kırmamız için içgörü ve devam edebilmemiz icin de devamlılık enerjisi isteyelim. Ve değişimi sadece beynimizde değil, kalbimizle, tüm vücudumuzun titreşimiyle isteyelim.

Yaşamımızda istek yaratalım, isteğin cevabı bize  gelecektir…

 

 

 

 

 

%d bloggers like this: